4N1K

          Kitap uyarlaması film yapmak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tercih sebeplerinden biri oldu ve bunun gayet sevindirici bir gelişme olduğunu söylemek mümkün. “4N1K” da bu örneklerden biri ve Cuma günü itibariyle beyazperdedeki yerini aldı.

4N1K-en yeni filmler-2

          Henüz yirmili yaşlarının başında olan Büşra Yılmaz’ın kaleme aldığı aynı adlı kitap, ülkemizde en çok satan kitaplar arasına girmiş ve ilk imza gününde binlerce kişiyi kuyruğa sokmuştu. Filme uyarlanma kararının alınmasının ardından ismin ne anlama geldiği sorularak bir yarışma düzenlendikten sonra doğru cevabı bulabilenlere hediyeler verilmişti.

          Romantik komedi türündeki filmin yönetmeni Deniz Coşkun oldu. Oyuncu kadrosunda Gözde Mutluer, Hasan Denizyaran, Burak Yörük, Sina Özer, Buse Narcı, Berke Bük, Deniz Özerman, Cemrehan Karakaş ve Turan Cihan Şimşek gibi isimler bulunuyor.

4N1K-en yeni filmler-3

Özet:

          Sinan, Ali, Gökhan, Oğuz ve Yaprak küçük yaşlardan itibaren birlikte büyüyen ve neredeyse hiç ayrılmayan arkadaşlardır. Gruptaki tek kız olmasından dolayı Yaprak adeta onlara benzemiştir. Günün birinde Barış ile karşılaşır ve çok etkilenir. Ancak akranı olan diğer kızların dünyası hakkında pek bir fikrinin olmaması onu derin düşüncelere sürükleyecektir.

CEVAP VER