Mehmet Güreli – Zamboni Sokağı

          Mehmet Güreli, sanatın birçok alanında üretim yapan ve tabiri caizse on parmağında on marifet olan sanatçılardan biri. Müziğin yanısıra karikatür, gazetecilik ve yönetmenlik gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. “Kimse Bilmez” isimli şarkısı ise yıllardır sosyal medyada bilinir olmasını sağlayan eserlerden biri. Geçtiğimiz gün sosyal medya platformlarında müzikseverlerle buluşan “Zamboni Sokağı” albümü ile yeniden aramıza dönmüş durumda sanatçı.

          Oluşan albümün genelinde Görkem Yeltan imzası var. Daha önceki albümlerinde de Mehmet Güreli ile çalışan Yeltan, albümün 8 şarkısının sözlerine imza attı. 1 şarkının sözleri Güreli tarafından yazılırken, diğerleri ise Ömer Hayyam, Salah Birsel ve Defne Sandalcı’ya ait sözlerle oluşturuldu. Şarkılarının tümünün bestesi ise sanatçının kendisine ait.

          Albümün sürprizlerinden biri, “Sen ve Ben” isimli şarkıda son yıllarda giderek daha fazla beğeni toplayan Jehan Barbur düetinin bulunması. Ada Müzik etiketi ile yayınlanan albüm, 19 Mayıs tarihi itibariyle tüm mecralarda satışa sunulmuş olacak.

          Toplamda 12 şarkıdan oluşan albüm, sırasıyla şu parçalardan oluşuyor: Bile Bile, Kolay mı, Zamboni Sokağı, Gecenin Yalnızlığı, Une Ballade Contre Les Amours, Van Gogh, Yollarda, Sen ve Ben, Uzaktan, I Love You, Gölge ve Rüya, Kimse Bilmez.

CEVAP VER