Kaygı

          Sezonun dram ve gerilim örneklerinden biri “Kaygı”. Dünyaca ünlü festivallerde diğer adaylarla kıyasıya yarıştı ve aldığı bazı ödüllerle de öne çıkmayı başardı. Ödülleri bir kriter olarak benimseyen izleyicilerin gündemine alabileceği film, Kültür Bakanlığı tarafından da maddi destek aldı.

Kaygı-en yeni filmler-2

          Berlin Film Festivali’nde büyük ödül için yarışan filmin tescilli başarılarından biri Ankara Uluslararası Film Festivali’nde aldığı iki ödül oldu. Diğeri ise South by Southwest Film Festivali kapsamında aldığı SXSW LUNA Gamechanger Ödülü idi.

Kaygı-en yeni filmler-3

          Ceylan Özgün Özçelik’in yönettiği filmin senaryosu da ona ait. Müziklerde ise Ekin Üzeltüzenci imzası var. Oyuncu kadrosunda Algı Eke, Özgür Çevik, Kadir Çermik, Selen Uçer, Boncuk Yılmaz, Asiye Dinçsoy, Dilşad Bozyiğit ve İpek Türktan gibi oyuncular yer aldı.

Özet:

          Hasret, bir televizyon kanalında belgesel kurgulayan bir kadındır. Birer müzisyen olan anne ve babası, bir trafik kazasında hayatlarını kaybettikten sonra, bıraktıkları evde bir başına yaşamaya başlamıştır. Her gece uyuduğunda kabus görmekte ve bu korku dolu anlar onu gitgide kuşku dolu bir ruh haline sürüklemektedir. Nihayetinde almak istediği cevap, ailesinin gerçekten trafik kazasında ölüp ölmediği olacaktır.

CEVAP VER