Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı

          Bu haftanın yerli dram filmlerinden “Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı”, sinemaseverlerin beğenisini kazanabilecek özellikler taşıyor. Vermek istediği mesajı ismi itibariyle vurgulayan film, hayata daha pozitif bakma ihtiyacı olup da zorlananların derdine derman olabilecek cinsten bir eser. Türkiye, Romanya ve Portekiz yapımı film, görücüye çıktığı çeşitli festivallerde ilgiyle karşılandı.

Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı-en yeni filmler-2

          Yönetmeni Burak Serbest, filmin hikayesini henüz ilk gençlik çağında okuduğu bir romandan etkilenerek yıllar içerisinde kurgulamış. Hayatın gizemlerle dolu ve değerli, ancak asla düz bir yolculuk olmadığı inancını taşıyan yönetmen, seyircinin tüm zorluklara rağmen hayatın kolay vazgeçilir bir şey olmadığı mesajını filmle birlikte alacaklarını ifade ediyor.

Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı-en yeni filmler-3

          Oyuncu kadrosunda Edip Tepeli, Doğa Nalbantoğlu, Açelya Devrim Yılhan, Kıvanç Deniz Yavuz, Sema Şimşek, İpek Tenolcay, Volkan Ünal, Kayra Zabçı ve Mehmet Esen gibi isimlerin yer aldığı filmin müziklerini Burak Topalakçı yaptı.

Özet:

          Kayra, yirmi yaşındaki bir gençtir ve bir trafik kazası sonucu tüm ailesini kaybeder. En yakını olarak sadece Datça’da oturan ve psikolojik rahatsızlığı olan babaannesi kalmıştır. Bu acı ona intiharı düşündürse de, karşılıksız hisler beslediği antrenörü Ezgi’nin hayaliyle vazgeçer. Ezgi’ye giderek hissettiklerini anlatır fakat reddedilir. Tüm umutlarını kaybetmiş ve yeniden intihar düşüncesine kapılmıştır. Yakın dostu Sertaç’la birlikte bir karavan kiralar ve Datça’ya doğru yola koyulur. Amacı babaannesini son bir kez görmek ve sonrasında intihar düşüncesini gerçekleştirmektir.

CEVAP VER