Yaşar – Şehir Yalnızlığı

          90’lı yılların sonuna doğru profesyonel müzik kariyerine başlayan Yaşar, yirmi yıllık bir süre içerisinde tam 10 albüme ve onlarca şarkıya imza attı. İlk albümü ve çıkış şarkısı “Divane” ile bir anda meşhur olduktan sonra kendi hayran kitlesini oluşturan şarkıcılar arasına girmekte pek zorlanmadı. Daha ziyade söz ve müziğini kendi yaptığı şarkıları seslendirmeyi tercih etti ve üretken bir isim olarak da kalıcı olmayı hak etti.

Yaşar-Şehir Yalnızlığı-en yeni şarkılar-2

          “Şehir Yalnızlığı” isimli yeni albümünde sadece bir şarkı dışında başkalarının şarkılarını seslendirdi Yaşar ve kendisi adına bir yeniliğe imza attı. Toplam 12 şarkıdan oluşan albümün genelinde Murat Güneş imzası var. Sözü ve müziği kendine ait olan sekiz şarkının yanısıra, sözlerini Hakkı Yalçın’ın yazdığı bir şarkının müziğini de üstlendi. Bir şarkının söz ve müziğinde ise Alper Arundar imzası var.

Yaşar-Şehir Yalnızlığı-en yeni şarkılar-3

          Albümü nitelendirirken papatyalar ve yüzünü güneşe dönen çiçekler ifadelerini kullanan Yaşar, bu farklı deneyimle yeniden dikkatleri üzerine çekecek.

          Albümün çıkış ve ilk klip şarkısı ise “Nara” isimli şarkı oldu. Tüm şarkıların sıralaması ise şöyle: Şehir Yalnızlığı, Nara, Aşk Bozumu, Anca, Nevizade Sokağı, Markiz, Şerbet, Son Göz Ağrım, Seni Sevmeyi Sevmiyorum, Ölmek Var Dönmek Yok, Şakası Yok, Markiz Flamenco.

CEVAP VER