Kral Arthur: Kılıç Efsanesi

          Sezonun en çok beklenen filmlerinden biri olarak vizyona girecek “Kral Arthur: Kılıç Efsanesi”, altı filmden oluşacak şekilde tasarlanan bir projenin ilk parçası. Yönetmeni ve oyuncu kadrosu ile heyecan uyandıran yapım, iki yıl kadar önce başlayan çekimlerin ardından izleyicilerin beğenisi için hazır hale geldi.

Kral Arthur Kılıç Efsanesi-en yeni filmleri-2

          Aksiyon ve fantastik türündeki film, ABD, İngiltere ve Avustralya yapımı. Yönetmenliğinde dünyaca ünlü isimlerden Guy Ritchie var. Senaryoda yine Guy Ritchie, Joby Harold ve Lionel Wigram birlikte çalıştı. Ayrıca David Dobkin de onlara yardımcı olan isimdi. Müziklerse Daniel Pembeerton’a emanet edildi.

Kral Arthur Kılıç Efsanesi-en yeni filmleri-3

          Oyuncu kadrosu baştan belirttiğimiz gibi ilgi uyandıran oyunculardan oluşuyor. Charlie Hunnam, Astrid Bergès-Frisbey, Jude Law, Djimon Hounsou, Aidan Gillen, Katie McGrath, Eric Bana ve Freddie Fox başrol oyunculuklarında gördüğümüz aktör ve aktrisler.

Özet:

          Daha çok küçük yaşlarını sürerken Arthur’un babası hayata veda eder ve bunun ardından tahta geçen kişi amcası Vortigern olur. Oysa Arthur’un hakkı gaspedilmiştir ve henüz bundan haberi yoktur. Yaşadığı kentin arka sokak bölgelerinde hayat mücadelesi verirken, zamanla bu hakkı talep etmesine neden olan gerçeklerle karşılaşacaktır.

CEVAP VER