Çam Yarması

          Haftanın komedi filmlerinden biri de “Çam Yarması”. Yoğun ülke gündeminin biraz da olsa hafiflediği şu günlerde, kafa dağıtma ihtiyacını sinemada gidermek isteyenlere önerilebilecek bir yapım. Filmin oyuncuları, seyircileri güldürme konusunda son derece iddialı söylemlerde bulunarak filme çağırdı ve yılın komedisini çektiklerini belirtti.

Çam Yarması-en yeni filmler-2

          Sefa Çelik’in yönettiği film, kırk günlük bir çekim aşamasından sonra bugünkü halini aldı. Senaryo ise oyuncu kadrosunda da yer alan Murat Kuşçu ile Tuğrul Geylan tarafından yazıldı.

          Ferdi Kurtuldu, Murat Kuşçu, Dilber Ay, Koray Ergün, Tevfik İnceoğlu, Yakup Yavru, Erol Düzgün, Bülent Mert ve Belkıs Akçil ise oyuncu kadrosunda ilk olarak dikkat çeken isimler.

Çam Yarması-en yeni filmler-3

Özet:

          Maddi açıdan herhangi bir sıkıntısı olmayan ve hatta zengin sayılabilecek evli bir çift, çocuk sahibi olamamaktadır. Son çare olarak yetimhaneden evlat edinme yoluna giderler ancak hiç ummadıkları bir şekilde üç çocuğu evlat edinirler. Çocukları büyüten çift, onların hiçbir iş yapmaması nedeniyle giderek yoksullaşır ve en sonunda iflas eder. Tam otuz yıl aradan sonra gerçekleşen bu olayın sonrasında üç kardeş iş aramaya başlar ve önce İstanbul’da başladıkları bu iş arama süreci, bir süre sonra kendilerini Çorum’da bulmalarına dek gidecektir.

CEVAP VER