Diyabet ve Zayıflama Kürleri – Ümit Aktaş

          Diyabet ya da halk dilinde söyleyecek olursak Şeker hastalığı ve fazla kilo, dünyada olduğu kadar ülkemizde de giderek daha fazla insanı mağdur eden sağlık sorunları olarak bilinir. Her gün yüzbinlerce insan tıbbi yardımın yanısıra alternatif yöntemlere yönelerek bu sorunları aşmanın yollarını arar. Beslenme alışkanlıklarının değişmesi ve besin kalitesinde yaşanan düşüşler nedeniyle, ne yazık ki bu kitlenin arttığını görmekteyiz.

          Doktor Ümit Aktaş’ın yazdığı “Diyabet ve Zayıflama Kürleri” kitabı, oldukça iddialı bir söylemle bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulabilmenin mümkün olduğunu savunuyor. Öyle ki, 91 gün süren “Anti-Diyabet Yaşam Programı” ile Tip 2 Diyabet hastalığının çözülebileceğini, insülin direncinin yenileceğini ve kilo verileceğini vaat ediyor Ümit Aktaş. Bütün bir yaşam boyunca ilaç kullanma zorunluluğunun olmadığını belirtiyor genel kanının aksine. Beslenme alışkanlıklarındaki yanlışlık nedeniyle bu hastalıkların meydana geldiğini ve yine beslenme tarzında yapılacak doğru değişikliklerle iyileşilebileceğini öngörüyor.

          Doktorun iddiaları arasında hastalığın verdiği zararların durdurulacağı, vücudun tamiri için gerekli gıdaların alınacağı, hastalığın neden olduğu diğer rahatsızlıkların engelleneceği, vücudun yeniden enerjiyle dolacağı ve depresif ruh hallerinin uzaklaşacağı da bulunuyor.

          Hastalığı yaşayan, genetik ya da farklı nedenlerden dolayı risk altında olanların en azından beslenme konusunda fikir edinebilmek için göz atabilecekleri bir kaynak olduğunu söyleriz kitabın. Hayykitap Yayınları aracılığı ile okuyuculara ulaştığını da yazımıza ekleyelim.

CEVAP VER