666 Cin Musallatı

          Dün itibariyle ülkemiz sinemalarında gösterim bulan filmlerden en çok ilgi çekenlerden birinin “666 Cin Musallatı” olduğunu söyleyebiliriz. Zira toplum içerisinde bazı kelimeleri söylemekten imtina eden epey geniş bir kesim var ve durum böyle olunca filmin ismi dahi çarpıcı görünüyor. Korku filmlerinin yerli örneklerine katılan yapım, türün meraklıları için gerilim dolu bir seyir vaat ediyor. Nitekim fragmanları yayınlandığında da izleyicilerin kafasında aşağı yukarı bir tahmin oluşmuştu.

666 Cin Musallatı-en yeni filmler-2

          Filmin senaryo yazarlığı ve yönetmenliğinde Fuat Yılmaz imzasını görüyoruz. Görüntü yönetmenliğini Rufat Mammadov üstlenmiş. Oyunculuklarda ise Ekrem İspir, Elif Yaz, Tahsin Dursun, Teena Tabbarah ve Demet Basmacı başlıca oyunculuklarda görev alan isimler.

Özet:

          Gürkan, hayatını gerilim ve korku türündeki senaryolara imza atarak idame ettiren biridir. Bir gün sosyal medya üzerinde yer bulan bir haber oldukça ilgisini çeker ve senaryo çalışmalarında kullanabileceğini düşünerek hikayenin peşine düşer. İstanbul’dan Fethiye’ye gitmek üzere yola koyulur ve gideceği eve vardığında kendini psikolog olarak tanıtır. Onu karşılayan ve yardım etmek istediğine inanan Nihale, evde misafir olmasında bir sakınca görmez. Amaçladığı gibi olayları incelemeye başlayan Gürkan, evde tuhaf durumlar olduğunu fark eder ve artık asıl amacı hayatta kalmak olacaktır.

CEVAP VER