Tufan – Sevda Hikayesi

          Yıllardır tanıdığımız şarkıcıların yeni albümleri peş peşe yayınlanmaya başlamışken, sektörde ismini daha fazla duyurmaya çalışan müzisyenler de boş durmuyor elbette. Çok azı kalıcı olmayı başarsa da, birçok kişi bu uğurda çaba ve emek sarf etmekte. Bir yıl gibi uzun bir zaman dilimi boyunca hazırlık yaptıktan sonra “Sevda Hikayesi” albümünü çıkaran Tufan, sözünü ettiğimiz müzisyenler arasında. DMC yapımı albüm, şarkıcının kalıcı olma umuduyla attığı ilk adımlardan biri.

          Toplam 6 şarkıdan oluşan albüm için Serkan İzzet Özdoğan ile çalıştı Tufan ve onun tecrübesi kayıt aşaması dahil her eserde mevcut. Yine Hakkı Yalçın ve Günay Çoban da şarkılarıyla albüme destek veren isimlerden. Şarkıların aranje işi ise Burak Buluç’a emanet edildi.

          Albüme ismini veren “Sevda Hikayesi” şarkısı, aynı zamanda çıkış ve klip şarkısı olarak seçildi ve sosyal medya üzerinde ilgi görenler arasındaki yerini aldı. Adını birçok klipte duyduğumuz İrem Haykır, yönetmenliği üstlenen isim oldu. İstanbul’da aynı gün içerisinde başlanıp bitirilen klip için elli kişiden oluşan bir teknik ekip ve dansçı/oyuncu kadrosu görev aldı.

CEVAP VER