Derinliklere Yolculuk

          Gerçek yaşam hikayelerinin izleyicide bıraktığı olumlu etki ve sektör için önemli bir kriter olan gişe başarısı yapımcıları bu yönde araştırmalara itiyor. Başarı, trajedi, zafer ve daha sayısız kavramı içerisinde barındırmalarıyla ilgi uyandıran bu filmleri yakın ve kısa vadede daha fazla izleyeceğiz muhtemelen. Filme konu olmayı hak edecek bir yaşantı sürenlerin, yapımcı ve yönetmenlerin artmalarını istedikleri kişiler olacaklarını esprili bir dille ifade edebiliriz böylelikle.

Derinlere Yolculuk-en yeni film-2

          Orijinal adı “L’Odyssée” olan “Derinliklere Yolculuk” biyografi ve dram türüne yeni bir örnek. Fransa yapımı filmin yönetmeni Jérôme Salle. Kendisi aynı zamanda Laurent Turner ile birlikte senaryoya da imza attı. Müziklerde Alexandre Desplat imzası var.

Derinlere Yolculuk-en yeni film-3

          Filmin oyuncu kadrosundaki en önemli sürpriz ise daha önce oynadığı filmlerle tüm dünyada beğeni kazanan Audrey Tautou’ya yer vermesi. Lambert Wilson, Pierre Niney, Laurent Lucas, Benjamin Lavernhe, Thibault de Montalembert, Roger van Hool ve Vincent Heneine ise kadronun en temel isimleri.

Özet:

          Philippe, daha küçük bir çocuk olduğu 1946 yılında babası ile birlikte denize dalış tecrübesi yaşar. Aradan on yılın geçmesinin ardından baba oğul ünlü bir gemide karşı karşıya gelirler. Ancak bu kez baba eskisi gibi değildir; ünlü biri olmuştur ve kulağa oldukça garip görünen fikirlere sahip olmuştur. Amaçları arasında insanların solungaç takmaları da bulunmaktadır.

CEVAP VER