Saplantı

          Saplantı duygusu yaşayan ve maruz kalan her insan için tehlike sınırları eşiğinde cereyan eden bir durum. Günümüz toplum ve yaşayışında bu etki sınırları içerisinde yaşayan insan sayısı hiç de az değil ve üstelik tedavi aşamasına girmeden aramızda yaşıyorlar. Sanat ve sinema dünyası bu karakterlerin irili ufaklı birçok örneğini işledi ve aynı durum bugün için de geçerliliğini koruyor. “Unforgettable” orijinal isimli “Saplantı” filmi de yine böyle bir kişiliği ve etrafında gelişen olayları anlatan ABD yapımı bir gerilim.

Saplantı-en yeni filmler-2

          Kadın yönetmen Denise Di Novi’nin yönettiği filmin senaryosunu Christina Hodson yazarken, müzikler Toby Chu tarafından yapıldı. Başlıca oyunculukları Rosario Dawson, Katherine Heigl, Geoff Stults, Isabella Kai Rice, Whitney Cummings, Simon Kassianides, Sarah Burns ve Cheryl Ladd paylaştı.

Saplantı-en yeni filmler-3

Özet:

          Kocasıyla ortak karar alarak evliliğini bitiren Tessa, oldukça üzgün bir dönem geçirmektedir. Bir süre sonra onun yeniden biriyle birlikte olma kararı verdiğini öğrenir. Üstelik bu kadın daha önce kocasının kendisi ve küçük kızı ile de tanıştırdığı Julia’dır. Ortaya çıkan bu durumdan sonra hayat hepsi için zor bir hale gelecektir. Zira Tessa saplantılı bir ruh haline girecek ve Julia’yı tavırlarıyla tedirginliklere sürükleyecektir.

CEVAP VER