Manuş Baba – Dönersen Islık Çal

          “Manuş”, Sanskrit dilinde “insan” anlamına gelen bir kelime. Çingeneler arasında kullanılan bir kelime olsa da bir müzisyenin seçtiği isim olarak karşımıza çıktı. İlk söylediği “baba” kelimesi ile birleştirerek bu ismi kullanan Mustafa Özkan, cover çalışmalarıyla büyük bir hayran kitlesi yarattı. Özellikle Nazan Öncel şarkılarına yaptığı yorumlar büyük övgüler aldı ve sosyal medyada büyük ilgi görüyor.

Manuş Baba-Dönersen Islık Çal-en yeni müzik-2

          Geçtiğimiz gün duyurduğu “Dönersen Islık Çal” albümü, toplam 11 şarkıdan oluşuyor. Şarkıcının daha önce yorumladığı iki cover çalışması, bu albümde de kendilerine yer buldu. Yapımcılığını Kınay Production’un üstlendiği albüm, şimdilik iTunes aracılığı ile müzikseverlerle buluştu. İlerleyen günlerde önce dijital platformlarda, daha sonra da müzik marketlerde dinleyicilere sunulacak.

          Albümde yer bulan şarkılar sırasıyla şöyle: Eteği Belinde, Dönersen Islık Çal, Haberin Var mı?, Gülcemal, Derin Derin Sevdalara Dalarsın, İstanbul, Dört Nal, Aşkın Kederi, Ben Sana Vurgunum, Tabutta Rövaşata ve Yalan.

          Albümün kapak tasarımında ise ön kapakta Naz Aydın, arka kapakta Özge Özdemir imzası var. Albümün çıkışıyla birlikte sahne çalışmaları da artacak ve şarkıcının hayranları da hasret gidermiş olacak.

CEVAP VER