Erken Uyarı Devlet Bilgisi – Hanefi Avcı

          Gündemi sürekli meşgul olan bir ülkede yaşadığımız hepimizin malumu. Özellikle siyasi gündemi sürekli takip etmek demek, can sıkıntısına yer kalmaksızın binbir türlü ruh halini yaşamak anlamına geliyor bu topraklarda. Şartlar, yaptırımlar ve açıklamalar da aynı değişkenliğe ayak uydurarak gündemimizin baş ucuna yeniden oturuveriyorlar.

          Hanefi Avcı, devletin en kritik kademe ve bölgelerinde görev yaparken zaman zaman gündeme gelirdi. Bir kitap yazarak gündeme geldiğinde ise fazlasıyla dikkat çekti ve hapishane deneyimi yaşayacak kadar zor günler yaşadı. Köprünün altından akan sularla birlikte özgürlüğüne kavuştu ve gündem yine yoğun, gündem yine kaygı, umutsuzluk, tehlike, risk gibi ruh halleri etrafındaki ilerleyişini sürdürüyor. “Erken Uyarı Devlet Bilgisi” kitabı ile dün, bugün ve gelecek hakkındaki görüşlerini aktarıyor Hanefi Avcı; dünün, bugünün ve geleceğin gündemine dair tespitlerini paylaşıyor okuyucuyla.

          Kitabı yazma amacını Ortadoğu, terör, demokratikleşme, düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü, hukukun üstünlüğü gibi demokratik bir devlette “olmazsa olmaz” olarak nitelendirilen değerleri hatırlatmak ve katkı sunmak olarak belirtmiş yazar. Son darbe teşebbüsüyle birlikte ortaya çıkan terör tehlikesinin yeniden yaşanmaması adına yapılması gerekenleri, kendi çözüm ve yöntem önerilerini gösteriyor kitap boyunca. Tanıtım yazısında kitaptan dolayı başına bir şey gelmemesini temenni etmesi ise epey ironik olmuş.

          Tekin Yayınevi aracılığı ile okurların ilgisine hazırlanan kitap, ülkenin gündemi ve geleceği hakkında yeni bir bakış açısı görmek isteyenlerce tercih edilebilir.

CEVAP VER