The Circle

          Bu hafta vizyona giren “The Circle”, hikayesiyle diğerlerinden ayrılan bir özelliğe sahip. Teknolojinin boyut atlamasıyla değişen hayatlarımızı, geldiğimiz noktayı ve bugüne ya da geleceğe dair riskleri ele alıyor zira. Ayrıca kariyerinin zirvesindeki isimlere yer verdiği oyuncu kadrosuyla da izleyicilerin ilgisini kolayca çekiyor.

The Circle-en yeni filmler-2

          Yazar Dave Eggers’in kitabından sinemaya uyarlanan filmin yazarı, aynı zamanda başrol oyuncusu Tom Hanks ile birlikte yapımcılığı da üstlenmiş. Bundan dört yıl önce teknolojinin varacağı noktayı anlatan kitabın hikayesi uçuk bulunsa da, kısa bir zaman içerisinde gerçeğe dönüşmesi eseri bir anda popüler yapmış. Şimdi de beyazperde versiyonu ile seyirciler de bu öyküye tanıklık ediyor.

The Circle-en yeni filmler-3

          Filmde yönetmenliği James Ponsoldt üstlendi ve senaryo da onun tarafından kotarıldı. Müziklerse Danny Elfman tarafından yapıldı. Tom Hanks, Emma Watson, John Boyega, Karen Gillan, Patton Oswalt, Ellar Coltrane, Bill Paxton ve Glenne Headly ise oyuncu kadrosunda gördüğümüz başlıca isimler.

Özet:

          Tüm dünyada bir numara olan bir sosyal medya ve teknoloji şirketinde görev almayı başaran Mae, bu durumu kariyerinin en büyük olayı olarak görmektedir. Nitekim kendini tamamıyla işine verir ve kariyer basamaklarını birer birer tırmanmaya başlar. Günün birinde şirketin patronu onu oldukça olağandışı bir deneye davet eder. Bu deney özgürlük, etik ve gizlilik gibi değerlerin sınırlarını zorlayan bir hüviyettedir. Üstelik bu deney sırasında verdiği kararlar ailesine, çevresine ve hatta insanlığın sonraki yıllarına tesir edecektir.

CEVAP VER