Levent Yüksel – Hayatıma Dokunan Şarkılar

          Levent Yüksel’in sesi ve yorumu tartışılmaz derecede etkileyicidir. Aynı zamanda bas gitar konusunda ülkemizin en yetenekli müzisyenlerinden biridir. 90’lı yıllarda muhteşem şarkılarla çıkış yaptığı albümüyle onu tanıdığımızdan beri bu gerçek hiç değişmedi. Fakat onu yine özel kılan en önemli unsursa, hemen herkesin fikir birliğine vardığı üzere söz konusu ilk albümü bir türlü aşamaması olmuştur. Albüme ismini veren “Med cezir” şarkısı başta olmak üzere tüm şarkıların güzel olduğu ender albümlerden biriydi ve Sezen Aksu’nun tam anlamıyla damga vurmasının bunda etkisi büyüktü.

          Konser çalışmaları ile çeşitli şehirlerde müzikal kariyerini sürdüren sanatçı, “Hayatıma Dokunan Şarkılar” isimli albümüyle özel bir eser ortaya çıkarmış oldu. Hemen her şarkıcının başvurduğu bir yol olan eski şarkıları seslendirme işini daha kişisel bir şekilde ele almış oldu Levent Yüksel. Dinlemeyi sevdiği ve albüm isminde de belirttiği gibi hayatına dokunan şarkıları repertuarına aldı.

          Albümde yer alan şarkılar listesine bakıldığında Orhan Gencebay etkisi gayet net olarak görülebiliyor. “Kaderimin Oyunu”, “Beni Böyle Sev”, “Hor Görme” ve “Yorgun Gözler” şarkılarını yorumlayarak sevgisini açık bir şekilde ifade etmiş Levent Yüksel.

          Arabesk müzik herkese göre bir müzik türü değil belki ama Levent Yüksel yorumunu sevenler için yeni bir deneyim olarak görülebilir albüm.

CEVAP VER