Ölümcül Deney: Dejavu

          Ülkemizde dün vizyona giren “Ölümcül Deney: Dejavu”, gerilim ve bilimkurguyu aynı anda işleyen, aynı zamanda öyküsü ile de dikkat çeken filmlerden biri.

Ölümcül Deney Dejavu-en yeni filmler-2

          Filmin en ilginç özelliklerinden biri, Ryan Higa isimli bir Youtuber’a da bünyesinde yer vermesi. Ryan Higa, sosyal medyanın bu mecrasında yirmi milyona yakın takipçisi olan biri. Takipçilerine filmde oynayacağının müjdesini verdikten sonra daha fazla gündeme gelmeyi de başardı.

Ölümcül Deney Dejavu-en yeni filmler-3

          D.J. Viola’nın yönettiği filmin senaryosunda yönetmenin yanısıra James Hibberd ile Rob Warren Thomas da görev yaptı. Başlıca oyunculuklarda ise Nathan Kress, Virginia Gardner, Ryan Higa, Kirby Bliss Blanton, Mark Furze, William Mapother, Ethan Peck ve Mark Rolston gibi isimler rol aldı.

Özet:

          Bir ilaç deneyinde denek olarak görev alan bir üniversiteli grubu, hiç umulmayan bir yan etki ile karşı karşıya kalır. İçtikleri ilaç ölülerin görüntülerini ve aynı zamanda kendilerinin de bu sona nasıl ilerleyeceklerini görmelerine neden olmaktadır. Aradan bir süre geçtikten sonra tüm bu gördüklerinin gerçeğe döndüğünü fark eder ve dehşete kapılırlar. Üstelik katil grubun içerisindedir ve hem kaderden, hem de ondan kaçarak ölümden kurtulabilmenin yollarını aramaya başlarlar.

CEVAP VER