45’lik Şarkılar

          Önümüzdeki ay müzik piyasasına sunulacak albümler arasında Fatih Aydın’ın “45’lik Şarkılar”ı da yer alıyor. Nostalji hissettiren şarkılara beslediğimiz derin duyguların hemen her mevsim tazeliğini koruduğu ülkemizde, müziğin bu duruma katkısı çok büyük. Ünlü yorumcularımız bu konudaki özlemi iyi bildiklerinden müzikseverlerin bu ihtiyacına mütemadiyen cevap vermeyi ihmal etmiyorlar neyse ki.

          Fatih Aydın, ismini şiir kitapları ile duyuran ve bu kitaplardan seçtiği bazı şiirleri şarkı yaparak da takipçilerine ulaşan bir sanatçı. Bu kez büyük bir emek harcadığı, günümüz teknolojisine uygun değişik stüdyolarda çalıştığı ve seksen kişilik bir orkestra kurarak genişlettiği bu albüm projesiyle yeniden sevenlerinin huzuruna çıkıyor.

          Akustik bir formatın günümüz sounduna getirilen yeni bir yorumla bezenmesi sonucunda ortaya bozlak, sanat müziği, balkan ezgileri ve senfonik ezgilerden oluşan rengarenk bir albüm çıkarılmış. Albümdeki tüm söz, müzik ve şiirlerin şarkıcının kendine ait olması ile de ortaya son derece bütünlüklü bir eser çıkmış.

          Toplam 15 şarkı ve 2 şiirden oluşan albüm, “Unutulmuş Şarkılar Gibi” isimli şarkıyla açılış yaparken, Fatih Aydın’ın “Kadınım” ismini verdiği bir şiirle sona eriyor. Albümdeki “Anne” isimli şarkı ise sanatçının en içine sinen ve en iddialı olduğu eserlerin başında geliyor ve “Kadınım” şarkısı ile bağı olan bir eser.

          Aşk, sevgi ve nostalji gibi duyguları mevsimi de yanına alarak coşturmak isteyenlerin tercih edebileceği bir albüm olarak lanse edebiliriz çalışmayı. Ayrıca Esen Müzik etiketi ile sunulacağını da son olarak belirtelim.

CEVAP VER