Ezgi Aktan – Gece

          Ezgi Aktan ismini ve icra ettiği müziği bilenler için güzel bir haber anlamına gelen “Gece” albümü, şarkıcının ikinci stüdyo çalışması olarak müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

          Onu ilk önce sahnelerdeki yorumu ve duru sesiyle tanıdık. Jehan Barbur ile yaptığı çalışmalar daha fazla dinleyiciye ulaşması anlamında güzel bir referans oldu. Bireysel müzik çalışmalarına eğildiği bir döneme denk gelmesi ise kendisi kadar müzik dünyasının da kazancı oldu.

Ezgi Aktan-Gece-en yeni şarkılar-2

          İlk albümü “İyi ki” için oldukça uzun sayılabilecek bir çalışma dönemi geçirdi Ezgi Aktan. Yıllar boyunca duygularının süzgecinden geçirdiği şarkıları adeta yeniden demleyerek dinleyicilerle buluşturdu. Şarkılarının duyulması ile Bülent Ortaçgil’in dişi versiyonu olarak anıldığı da oldu ve hatırı sayılır bir kitlenin başucu şarkıcısı durumuna geldi.

          “Gece”, onun kariyerinde daha sağlam adımlar atmasını sağlayacak bir albüm olacak. Ada Müzik etiketiyle piyasaya sürülen albümde toplamda 11 şarkı bulunuyor ve bunlar sırasıyla şöyle: Kapanın Elinde Kalıyorum, Bulanık, Bambaşka, Gökkuşağı, Sordum, Gülmüyorum, Gece, Bahar Geldi, Ah Sevgilim, Hatırım Kalır ve Suç mu?

CEVAP VER