Çatışma

          “Ortadoğu” olarak adlandırılan bölge yıllardır kan, ölüm ve acı ile anılıyor ne yazık ki. Bir türlü dindirilemeyen kaos ve gözyaşları, değiştirilemeyen bir kader olarak kol geziyor bu coğrafyada. Dramatik hikayelerin durmaksızın yenilendiği topraklarda, tarihe her gün yeni notlar düşülüyor elbette. “Çatışma” filmi, buralarda yaşanan en güncel hikayelerden birini referans alarak kendi düştüğü notu aktarıyor izleyicilerine. Mısır Devrimi’nin ertesi günü yaşanan bir olayı hikaye ediyor ve tüm izleyicileri bir kez daha düşünmeye davet ediyor.

Çatışma-en yeni filmler-2

          Filmin yönetmeni, dünyaca ünlü oyuncu Tom Hanks’den övgü dolu satırların yer aldığı bir mektup aldı. Mektupta aktör en içten dileklerini iletmeyi de ihmal etmedi. Oscar Ödülleri için de aday olan filmde bazı görüntüler gerçek protestocular kullanılarak çekildi.

Çatışma-en yeni filmler-3

          Yönetmenliğini Mohamed Diab’ın üstlendiği filmin senaryosunda yönetmen Khaled Diab ile birlikte çalıştı. Müziklerde ise Khaled Dagher görev aldı. Oyuncu kadrosunda ise Nelly Karim, Tarek Abdel Aziz, Ahmed Malek, Hani Adel, Mohamed El Sebaey, Ahmed Abdel Hameed, Ahmed Dash ve Waleed Abdel Ghany gibi isimleri görüyoruz.

Özet:

          Mısır Devrimi gecesi yaşananların ardından sabah olmuştur ve gözaltılar yaşanmaktadır. Daha önce bir araya gelmemiş, hepsi farklı yaşayış ve inançlara sahip otuz kişi, bir polis aracına tıkıştırılır. Hepsi can derdindedir ve yaşamlarını kurtarabilmek için tüm karşıtlıklarına rağmen birbirlerine destek olmaktan başka çareleri yoktur.

CEVAP VER