Roger Waters – Is This the Life We Really Want?

          70’li yaşlarını süren ve birçok kişiye göre “yaşayan efsane” olarak adlandırılan Roger Waters, bu günlerde haziran ayında çıkacağı duyurulan son albümüyle gündemi meşgul ediyor. “Is This the Life We Really Want?” isimli albüm, daha şimdiden dünyanın dört bir yanındaki hayranlarını heyecanlandırmaya yetti.

Is This the Life We Really Want-en-yeni-albüm-2

          Pink Floyd efsanesi müziği, duruşu ve yarattığı etki ile unutulmayanlar arasında her daim yerini koruyacak. Grubun dağılmasında başlıca sorumlulardan biri olarak görülen ve buna sebep olarak da aşmış egosu gösterilen Roger Waters, yine de binlerce insan için çok şey ifade ediyor hala. Müziğinin yanısıra muhalif karakteri ve şairliği onun bu denli sevilmesinde en önemli unsurlar olageldi uzun yıllardır. Kısa bir zaman önce İstanbul’a da gelmiş ve hayranlarına unutulmaz anlar yaşatmıştı sanatçı.

Is This the Life We Really Want-en yeni albüm-3

          Bu yeni albümünde yorumculuğunun yanında akustik ve bas gitarıyla da rol alıyor Waters. Ona eşilk eden isimler arasında Nigel Godrich, Jonathan Wilson, Joey Waronker, Lee Pardini ve Jessica Wolfe gibi müzisyenler bulunuyor.

          Albümün yayınlanmasına az bir zaman kala, şarkıcının konser programı da belli olmaya başladı ve başta ABD olmak üzere birçok ülke ve şehir onun şarkılarını dinlemek için hazırlanıyor.

Toplam 12 şarkıdan oluşan albümde şu parçalar seslendiriliyor:

When We Were Young
Déjà Vu
The Last Refugee
Picture That
Broken Bones
Is This the Life We Really Want?
Bird in a Gale
The Most Beautiful Girl
Smell the Roses
Wait for Her
Oceans Apart
Part of Me Died

CEVAP VER