Gözde Öney – İki Gölge

          Gözde Öney, daha önce yaptığı müzik çalışmalarıyla belli bir dinleyici kitlesine hitap eden bir müzisyen. Bilgi Üniversitesi’nin Müzik bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli sanatçılara vokal yaparak sahne dünyasında yerini aldı. Reklam müzikleri yaparak kariyerini sürdürdü ve “Kavga” isimli şarkısı ile büyük beğeni kazandı. İçerisinde bu şarkının da yer aldığı “İki Gölge” albümü önümüzdeki ay satışa sunulacak. Yayınladığı bu ilk albümün ardından popülaritesinin artacağını da öngörebiliriz.

          Toplam 10 şarkıdan oluşan albümün tamamında Gözde Öney’in katkısı bulunuyor. 9 şarkının sözlerini kendisi, albümün kapanış şarkısı “Hayat İzleri”nin sözlerini ise Ayşe Saran ile birlikte yazdı. Müziklerde ise 8 şarkının bestesi kendisine ait. “Düşüş” isimli şarkının müzikleri için Koray Candemir, “Tik Tak” şarkısı içinse Okay Aynur ile birlikte çalıştı.

          Düzenlemelerde ise sekiz şarkıda Efe Demiral imzasını görüyoruz. Canay Cengen, Koray Candemir ve Okay Aynur ise diğer iki şarkının düzenlemelerinde imzası olan isimler.

          Albümdeki tüm şarkıların sıralaması ise şöyle: Kavga, Sen Olsan, Düşüş, Bir Anda, İki Gölge, Son Nefes, Tik Tak, Çok Şey, Bi’ Ruh, Hayat İzleri.

CEVAP VER