Gelecek Günler

          Fransa ve Almanya yapımı, “L’Avenir” orijinal isimli “Gelecek Günler”, bu hafta vizyona girecek bir dram filmi. Filmin yönetmeninin annesinin hayat hikayesinden yola çıkarak uyarladığı film, aldığı ödüllerle bu yılın beklenenleri arasına girmeyi de başarmıştı.

          Filmin yönetmenliğini yapan Mia Hansen-Løve, aynı zamanda senaryoya da bizzat kendisi imza attı. Kendi annesinin hayatını anlattığı bu yapım için öncellikle yine annesinin onayını istedi. Aldığı cevapsa sadece kedisinin isminin değiştirilmesi oldu. O da annesinin bu isteğini değiştirerek filmde kediye “Pandora” ismini verdi.

Gelecek Günler-en yeni film-2

          Oyunculuklarda başta Isabelle Huppert olmak üzere André Marcon, Roman Kolinka, Sarah Le Picard, Edith Scob, Solal Forte, Lionel Dray ve Elise Lhomeau gibi isimler yer alıyor.

Özet:

          Nathalie, hayatını Paris’te sürdüren ve felsefe öğretmenliği yapan bir kadındır. Evlidir ve bu evliliğinden doğan iki çocuğu vardır. Annesi, evi, işi ve öğrencileri arasında mekik dokurken, günün birinde kocası onu bir başka kadınla aldattığını itiraf eder ve terk eder. Beklenmedik bu gelişme, aynı zamanda hayatında yeni bir sayfanın açılması ve yeni bir yaşam yolculuğu anlamına gelmektedir.

CEVAP VER