Kayıp Şehir Z

          Maceraseverlerin ilgisini kolayca çekebilecek “Kayıp Şehir Z” filmi, ülkemizde dün gösterim buldu ve yine iddialı bir ABD yapımı olarak dikkat çekiyor.

Kayıp Şehir Z-en yeni film-2

          Filmin başrol oyuncusu olarak en başta Brad Pitt düşünülse de, sonradan Charlie Hunnam proje için seçildi ve oyuncu bu rol için 15 kilo vererek hazırlandı. Çekimler sırasında bolca silah ve patlama sesi kullanıldığından yerli halkın zaman zaman şikayetleri söz konusu oldu.

          Film aynı zamanda bir kitap uyarlaması olması yönüyle de ilgi uyandırıyor. Uyarlanan eserse David Grann’in filmle aynı ismi taşıyan kitabı.

Kayıp Şehir Z-en yeni film

          Yönetmen James Gray ve senaryo da yine onun tarafından yazıldı. Müziklere imza atan isim Christopher Spelman oldu. Oyuncu kadrosunda Charlie Hunnam’ın yanısıra Sienna Miller, Tom Holland, Robert Pattinson, Edward Ashley, Angus Macfadyen, Harry Melling ve Daniel Huttlestone gibi isimleri görüyoruz.

Özet:

          Amazon ormanlarında araştırmalar yapmak gibi bir tutkusu olan Percy Fawcett, bir gün çalıştığı sırada bilinmeyen ve ileri bir medeniyete ait olduğu anlaşılan izlerle karşılaşır. Kafasını karıştıran bu durumu bilim çevreleriyle paylaştığında ise alay konusu olur zira herkes burada vahşi yerlilerden başka kimse olmadığını savunmaktadır. Bunun üzerine eşi, oğlu ve asistanını yanına alarak araştırmalarını sürdürmek üzere aynı yere gider. Ancak bir süre sonra kayıplara karışır ve ardından bölgeye giden ekiplerin hiçbiri ondan bir ize rastlayamaz. Bir süre sonra burası “Kayıp Şehir Z” olarak anılacaktır.

CEVAP VER