Aghartalı

          Kurucusu Kadir Aydemir’in gün geçtikçe daha fazla büyüttüğü Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan son kitaplardan biri de “Aghartalı“. Gündüz Öğüt’ün kaleme aldığı bu fantastik roman, türün meraklılarına önerebileceğimiz bir kalitede.

          Gündüz Öğüt, daha önce yine aynı yayınevi tarafından hazırlanan “Nehrin İki Yakası” kitabıyla okuyucularla buluşmuş ve farklı çizgisi ile kitapseverlerin büyük beğenisini kazanmıştı. Geçen aradan sonra bu kez “Aghartalı” isimli eseri ile maceraya kaldığı yerden devam ediyor yazar.

          Kitabın temasını tanıtım yazılarında da belirtildiği üzere bir kendini bulma rehberi olarak gösterebiliriz. Özgürlük hayali kuran ve özgür bir yer bulma peşinde koşanların bunları öncelikle kendi içlerinde bulabileceklerini düşündüren bir roman bu. Karanlığın hükmünü sürdüğü gün ve gecelerde aydınlığa ulaşabilmek için önce ışığa bakmak gerektiğini savunan bir eser.

          Gündüz Öğüt ilk sayfadan itibaren sürükleyici bir dil kullanarak hedeflediği sonuca doludizgin bir şekilde götürüyor okurunu. Yarattığı karakterleri işleyişi, düşürmediği temposu ve kurguladığı mekanlarıyla farklı bir yolculuk içerisine sürüklüyor adım adım.

          Romanda ayrıca Tahir K. Aksoy ile Remzi San’ın yaratıcılıklarını konuşturdukları çizimler de mevcut ve bu sayede bütünlüklü bir görsel gösteriye dönüşüyor roman. Önceki kitabı okuyanlar bu özgürlük macerasını sürdürmenin keyfini yaşayacak diyebiliriz.

CEVAP VER