Miraç

          “Miraç”, uzun zamandır beklenen Türk filmlerinden biriydi ve bugün sinema perdelerinde yer bulduktan sonra izleyicinin tepkisinin ne olacağı şimdiden merak konusu.

          Çocuk oyuncuların sinema ve dizilerdeki yüksek performansı hepimizin malumu. Bu film özelinde de yine aynı şeye şahit oluyor ve olaylara çocukların gözünden bakmanın keyfine varıyoruz. İslam dinindeki inanışa göre Hz. Muhammed’in Miraç gecesi göğün yedi katına çıkmasından esinlenen hikaye, yer yer komedi ve yer yer macera öğeleriyle seyirciyi avucuna alma kapasitesine sahip.

Miraç-en yeni filmler-2

          Filmin yönetmenliğini Enes Hakan Tokyay üstlenirken, senaryosunu Yasin Öksüz kaleme aldı. Müziklerde ise pop müzik piyasasının üretken isimlerinden Rafet El Roman imzası var. Başrol oyunculuklarında Ufuk Bayraktar, Meltem Miraloğlu, Arda Şahin, Emircan Çal ve Oğuz Oktay’ı görüyoruz.

Özet:

          İki küçük çocuk olan Ali ve Yusuf, aynı zamanda iki yakın arkadaştır. Ortak arkadaşları olan ve çok sevdikleri Ahmet’i kaybetmişler ancak her ikisi de onun cennette olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır. Bu iki arkadaş, ne yapıp edip Ahmet’e kendilerini duyurmak ister ve bunun çarelerini ararlar. Ardından yaşadıkları köyün sakinlerine başvurur ve göğün yedinci katına erişmenin planlarını yapmaya başlarlar.

CEVAP VER