Kapan

          “Kapan”, ABD yapımı bir gerilim filmi. Yönetmeni Jordan Peele’nin ilk sinema filmi ve bu projeyi hayata geçirirken artık epey eski bir film olan “Yaşayan Ölülerin Gecesi”nden esinlenmiş. Bir diğer esin kaynağı ise Eddie Murphy’nin bir komedi şovunda anlattığı hikaye.

Kapan-en yeni film-2

          Başrol oyuncularından Allison Williams’ın da ilk kez yer aldığı bir film olma özelliğindeki filmin çekimleri 28 gün gibi kısa sayılabilecek bir sürede tamamlandı.

Kapan-en yenileri-2

          Filmde rol alan diğer başlıca isimleri ise Daniel Kaluuya, Catherine Keener, Bradley Whitford, Marcus Henderson, Caleb Landry Jones, Lakeith Stanfield ve Betty Gabriel olarak sayabiliriz. Filmin yönetmenliği gibi senaryosu da Jordan Peele’ye ait. Daha önce oldukça başarılı filmlere imza atan Blumhouse Productions’un yapımcılığını üstlendiği filmin müziklerini ise Michael Abels yaptı.

Özet:

          Ortalama bir hayat süren siyahi genç Chris’in Rose isimli bir kızla ilişkisi vardır ve sorunsuz bir ilişki yürütmektedir. Genç kız onu ailesiyle tanışmak üzere mülküne davet eder ve o da bunu kabul eder. Ziyaretiyle birlikte burada bir gariplik olduğunun farkına varır. Çok geçmeden, kendisi gibi siyahi ziyaretçilerin istisnasız bir şekilde ortadan kaybolduğunu keşfeder. Üstelik burada karşılaştığı bir zenci onu kaçması yönünde uyarır. Bu uyarıyı dikkate alsa da, buradan kaçmak düşündüğü kadar basit değildir.

CEVAP VER