Kolonya Cumhuriyeti

          Adını daha önce farklı projelerde senarist olarak gördüğümüz Murat Kepez, “Kolonya Cumhuriyeti” ile ilk uzun metrajlı filmine imza attı. Bilimkurgu ve mizahı aynı potada eriten film, konuya bakışımızın da bir özeti olması özelliğiyle daha komik bir hüviyet kazanıyor.

Kolonya Cumhuriyeti-en yenileri-2

          BKM yapımı filmin çekimleri ülkemizin en güzel tatil beldelerinden biri olan Muğla’nın Akyaka, Köyceğiz ve Dalaman ilçelerinde tamamlandı. Komedi filmlerimizin genelinde yapılan bu tercih, adeta gelenekselleşmiş durumda.

Kolonya Cumhuriyeti-en yenileri-3

          Murat Kepez yönetmenliğinin yanında senaryoya da katkı koymuş. Bu konuda birlikte çalıştığı iki isimse Eray Akyamaner ile Sıla Çetindağ. Müziklerde Ahmet Kenan Bilgiç imzası var. Oyuncu kadrosunda ise hepimizin yakından tanıdığı isimlerle karşılaşıyoruz. Çağlar Çorumlu, Büşra Pekin, Mahir İpek, Ersin Korkut, Gülhan Tekin, Uğur Bilgin, Hakan Ummak ve Öner Ateş başlıca rolleri paylaşan oyuncular.

Özet:

          Herkesin merak ettiği uzaylılar dünyayı ziyaret etmiş ve Kolonya halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılanmışlardır. Yapılan eğlenceler sürerken umulmadık bir şey olur ve bir kaza eseri uzaylıları buraya getiren mekik işlevsiz hale gelir. Kolonya halkı, ziyaretini sürdürmek zorunda kalan uzaylılarla oldukça komik diyaloglar içerisine girer. Tüm bunlar yaşanırken ABD yönetimi de uzaylıların ziyaretinden haberdar olur ve Kolonyalılara saldırı planı yapmaya başlar.

CEVAP VER