Blue

Blue

          “Blue”, önümüzdeki hafta vizyona girecek bir müzik belgeseli. Duyularımızı harekete geçiren, bünyemizde çeşitli etkiler yaratan ve her birimizin başka enstrüman ve seslerle de olsa buluştuğu bir ortak nokta. Magazin tarafını bir yana bırakacak olursak, müziğin ve müzisyenlerin etrafında olup bitenler hakkında çok az bilgiye sahibiz. Müzik programı ve belgeseller bu yüzden daha büyük önem taşıyor. Konuyu irdeleyen pek fazla yapım olmadığından dolayı böyle belgeseller daha bir değerli hale geliyor.

          Belgesel, genç yaşta hayata veda etmeyi tercih eden ve herkesi üzüntüye boğan Yavuz Çetin ile yine büyük bir enstrüman virtüözü Kerim Çaplı’nın öyküsünü aktarıyor yapım. Ünlü müzisyenlerle çalışan, canlı performanslarla dinleyenleri adeta büyüleyen bu iki ismin kurduğu “Blue Blues Band” grubu etrafında gelişen olayları hikaye ediyor. 90’lı yılların başında Yavuz Çetin’in Batu Mutlugil ile kurduğu grup, daha sonra Kerim Çaplı ile Sunay Özgür’ün de katılımıyla büyümüş ve rock müzikseverlerin hala “efsane” olarak andığı bir kalite yakalamıştı.

          Yapımcı Suzan Güverte ile yönetmen Sertan Ünver işbirliği ile ortaya çıkarılan belgeselde Teoman, Aylin Aslım, Melis Danişmend ve Moğollar grubu üyesi Taner Öngür gibi isimleri de görüyoruz.

          Rock müziğiyle ilgilenenler kadar müziğe merak salan herkesin de keyif ve hüzünle izleyebileceği bir belgesel bu.