Stephen King – Son Nöbet

          Yaşayan efsane yazarlardan biri olan Stephen King’in en yeni romanı “Son Nöbet“, önümüzdeki günlerde ülkemizin kitapçı raflarını süsleyecek.

          ABD’li yazarlar arasında belki de en çok sevilen, “Kara Kule” serisi ile milyonların aklını başından alan ve hiç kitap okumayanların dahi adını bildikleri bir yazar Stephen King. Çocukluk döneminden itibaren onun kitaplarıyla tanışan ve her eserine coşkuyla sarılan insan sayısı hiç de az değil. Her ünlü yazar gibi popülerliğinden dolayı şiddetli eleştiri oklarının hedefi olduğu da bir gerçek. Yine de, yazma macerasını sürdürüyor ve her yeni kitabı öncesinde hayranlarına gün saydırıyor.

          “Son Nöbet” isimli bu son polisiye romanıyla “Bay Mercedes” ile başlayan ve “Kim Bulduysa Onundur” ile devam eden seriyi sona erdiriyor yazar. Düşmanlarının intihar etmelerini sağlamak gibi farklı bir intikam planını devreye sokan Brady Hartsfield’in odağında ilerliyor roman. Bill Hodges ile Holly Gibney ise onun bu planını durdurmak üzere harekete geçiyorlar. Zira başarılı olamadıkları takdirde onun hedef grubunda yer alan iki kişi olarak diğer kurbanlarla aynı kaderi paylaşacaklar.

          Son dönemde tıpkı kendisi gibi bir yazar olan oğlu Owen King ile yaptığı ortak çalışmalarla da gündeme geliyor Stephen King. Yazar adaylarına öncelikle çok okumaları ve çok yazmaları yönünde telkinler verirken, okumaya vakti olmayanın yazmaya da vakti olmayacağı görüşünü savunuyor.

          Altın Kitaplar tarafından hazırlanan kitap, üçlemenin sonunu bekleyenlerin merakını kısa bir süre sonra giderecek diyebiliriz son olarak.

CEVAP VER