Beden ve Ruh

          Orijinal adıyla “A Teströl és Lélekröl”, dilimizdeki adıyla “Beden ve Ruh”, ülkemizde önümüzdeki hafta vizyona girecek en yeni filmler arasında ön plana çıkanlardan.

          Macaristan yapımı bir dram-komedi olan film, 67. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı Ödülü‘ne layık görülerek dikkatleri üzerine çekti. Uyku ve uyanıklık ile madde ve zihin ilişkilerinden yola çıkılarak hikayeleştirilen eser, bu farklı temasıyla merak uyandırıyor.

Beden ve Ruh-en yenileri-2

          Kadın yönetmen Ildiko Enyedi’nin hem yazıp hem de yönettiği filmin müziklerini Adam Balazs yaptı. Oyuncu kadrosunda ise Morcsányi Géza, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider, Ervin Nagy, Julia Nyako, Pál Mácsai, Gusztáv Molnár ve Tamas Jordan gibi oyuncular rol aldı.

Özet:

          Maria, son derece asosyal olarak yaşayan bir kadındır. Çalıştığı işyerinde tıpkı kendi gibi bir asosyal olan ve çekinik bir karaktere sahip müdür Endre ile diyalog kurmaya başlar. Birbirlerine gördükleri rüyaları anlatırken hiç tahmin edemeyecekleri sıradışı bir benzerliğin farkına varırlar: İkisi de birebir aynı rüyaları görmektedir. En başta ikisinde de tedirginlik yaratan bu durum, daha sonra gördükleri rüyayı gerçek hayata uyarlama kararı vermeleriyle bambaşka bir hüviyet kazanacaktır.

CEVAP VER