Tatlım Tatlım – Yılmaz Erdoğan

          Yılmaz Erdoğan’ın en yeni film projesi “Tatlım Tatlım”, bu kez kitap formatıyla önümüzdeki haftadan itibaren raflarda olacak.

          Eserin filmin yayınlanmasının ardından kitap haline getirilmesi, ilginç bir durumun ortaya çıkması demek oluyor aslında. Normalde sevilen kitapların senaryolaştırılarak filme çekilmesi gibi bir yöntem uygulanır dünya genelinde ve okurların da, izleyicilerin de alışık olduğu tutum budur. Yılmaz Erdoğan bunun tersini yapmayı tercih eden biri ve geçmişte de tiyatro oyunlarını kitaplaştırarak benzer çalışmalara imza atmıştı. Kişisel geleneğini sürdürdüğü bu proje, takipçileri için çok da şaşırtıcı değil yani genel olarak bakacak olursak.

          İlişkilerde yaşanan klasik durumları hicveden bir komedi örneği Tatlım Tatlım. Aşk duygusunun devam edip etmemesi, hangi durumda daha güzel olacağı gibi sorunsalları irdeleyen diyaloglarıyla güldürürken düşündürmeyi hedefliyor. Yüzyıllardır kafa yorduğumuz halde tam bir tanım getiremediğimiz ve herkesin bir başka halini yaşadığı bu duygu karşısında düştüğümüz hallere ayna tutuyor.

          Bir parti sırasında tanışan dört çiftin ilişkileri üzerinden aşkın hallerini anlatan yazar, kendine has üslubu ile herkesin kendinden izler bulacağı bir eser çıkarmış ortaya. Filmi izleyenler bu kez yazılı metinle yeni bir tekrar yapabilir; izlemeyenlerse yazarın son projesini daha çok sindirerek okuma imkanı bulabilir.

          Kitap, okuyucular için deneyimli bir yayın evi olan İnkılap Kitabevi tarafından hazırlandı.

CEVAP VER