Senfonik Ortaçgil

          Bülent Ortaçgil’in şarkılarını senfonik orkestra eşliğinde seslendirdiği ve 2 CD’den oluşan albümü “Senfonik Orkestra”, müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

          Bülent Ortaçgil ülkemizin en özgün sanatçılarından biri. Sanki hiç değişmemiş, her zaman öyleymiş gibi gelen görüntüsü ve kendine has tarzı ile birden fazla kuşağı etkiledi. İçe dönük, sakin ve dingin şarkıları başucu eseri olarak her ortamda dinlenebilir bir özelliğe sahip. Cam kenarında sessizliğin tadını çıkararak, bir barda usulca kadehteki içkiyi yudumlayarak ya da bir yolculukta düşüncelere dalarak aynı tadı alabilirsiniz Ortaçgil’den. Onu saygı uyandıran hali ve tavrı ile sahnede izlemek ve dinlemek büyük keyiftir; bilen bilir.

Senfonik Ortaçgil-en yenileri-2

          Daha önce senfonik orkestra eşliğinde İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu gibi yerlerde konserler vermişti Bülent Ortaçgil ve her zamanki gibi beğeniyle karşılanmıştı. Sadık bir dinleyici kitlesine sahip olan sanatçı, bu kez bir albüm kaydıyla benzer bir performans gösteriyor. Arşivlere alınacak bir özelliği olan albüm, onun en güzel şarkılarından oluşuyor elbette.

Senfonik Ortaçgil-en yenileri-3

          Albümde toplam 22 şarkı var ve sırasıyla şöyle: Niçin, Hiç Canım Yanmaz, Denize Doğru, Benimle Oynar mısın?, Olmalı mı Olmamalı mı?, Bu İş Zor Yonca, Gece Yalanları, Dalyan Deltası, Telefon, Adalar, Oyuna Devam, Değirmenler, Bu Su Hiç Durmaz, İstediğini Yap, Ayrıntılar, Mum, Acıtır, Çoktular Ama Hiç Yoktular, Sen Sorumlusun, Sensiz Olmaz, Kimseye Anlatmadım ve Çığlık Çığlığa.

CEVAP VER