Otopsi

          Ülkemizde yarın gösterime girecek “Otopsi” filmi, sezonun en yeni ve en iddialı korku filmlerinden biri olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor.

          Yönetmeninin bir başka korku filmini izledikten sonra karar verdiği ve yeni bir senaryo ihtiyacı ile gündeme getirdiği proje, ünlü yazar Stephen King tarafından da övgüler aldı. Başrol oyunculuğunda yapılan Martin Sheen-Brian Cox değişikliğinden sonra çekimler tamamlandı ve film bugünkü halini aldı.

Otopsi-en yenileri-2

          İngiltere ve ABD yapımı filmi Norveçli yönetmen André Øvredal yönetirken, senaryo Ian B. Goldberg ve Richard Naing işbirliğiyle yazıldı. Müziklerde ise Danny Bensi ile Saunder Jurriaans imzası var.

          Oyuncu kadrosunda Emile Hirsch, Brian Cox, Olwen Catherine Kelly, Michael McElhatton, Ophelia Lovibond, Parker Sawyers, Yves O’Hara ve Jane Perry gibi isimler yer alıyor.

Özet:

          Adli Tıp’ta görev yapan Tommy ile oğlu Austin, ailenin annesi öldükten sonra birlikte yaşamaktadır. Başlangıçta babasına destek olmak için onunla yaşayan Austin, bir süre sonra kız arkadaşıyla birlikte başka bir şehre taşınmak ister. Bunu babasına açıklamaya hazırlanırken evlerindeki bodrumda yer alan morga yeni bir kadın cesedi getirilir. Ceset hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ceset üzerinde çalışmaya başladıklarında ummadıkları gizemli gerçeklerle karşılaşmaya başlayacaklardır.

CEVAP VER