Deniz Tekin – Kozakuluçka

          En yeni albümler arasında yerini alan “Kozakuluçka”, Deniz Tekin’in ilk albümü olma özelliği ile dinleyicilerin karşısına çıkmış durumda.

          Deniz Tekin, daha önce yaptığı cover çalışmalarıyla birçok müzik dinleyicisinin yakından tanıdığı bir isim. Sesini Selda Bağcan’ın sesine benzeten bir kitle de mevcut ve yorumlarının dinleyicilerden tam not aldığı da rahatlıkla söylenebilir. Geçmişten gelen bir esinti hissi yaratan şarkıcı, özellikle Ahmet Kaya şarkılarını son derece başarılı bir şekilde yorumlaması ve sahne performansları ile de akıllarda iz bıraktı. Aynı zamanda söz ve müziğini yaptığı şarkılarla da kalıcı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Deniz Tekin-Kozakuluçka-en yenileri-2

          “Kozakuluçka” albümünde toplam 9 şarkıya yer vermiş Deniz Tekin. Kendi imzasının bulunduğu şarkıların yanısıra Aziz Zafer Tekin’in bir şarkısını da seslendirmiş. Yine Ahmet Kaya’nın en bilinen eserlerinden “Beni Vur” da Deniz Tekin yorumuyla dinleyicilerin beğenisine sunulmuş. Uzun bir hazırlık döneminin ardından piyasadaki yerini alan albüm, ilk günden itibaren olumlu tepkilerle karşılandı.

          Albüm için çekilen ilk klip ve çıkış şarkısı ise “Bende Bir Problem Var”. Şarkıcının kendi yazıp bestelediği şarkının klibi için seçilen mekan ise İstanbul sokakları oldu. Yönetmenlik koltuğunda oturan isimse Çağlar Kanzık.

CEVAP VER