Ezgi Eyüboğlu – Naçizane

          Son yıllarda Karadeniz müziğinin önde gelen isimlerinden biri olan Ezgi Eyüboğlu’nun en yeni albümü “Naçizane”, müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

          Artık Karadeniz müziği etnik bir müzik türü olmaktan çıktı zira farklı müzisyenlerin yorumlarıyla yurt içi ve yurt dışında daha fazla insana ulaşır oldu. Ezgi Eyüboğlu da uzun yıllardır müzikal çalışmalarıyla buna katkı koyan isimlerden biri.

          Müzikoloji bölümünden mezun olan Eyüboğlu, okullu olmanın avantajı ile direktörlük ve öğretmenlik yaptı. Aynı zamanda sahne performansları ile de kariyerine aktif bir şekilde devam etti. Ayrıca Karadeniz müziği ile ilgili bir projede yorumladığı şarkılarla da adını duyurmaya başladı.

          “Naçizane” albümünde Fatih Söylemez ile Can Yılmaz imzası taşıyan şarkıları yorumluyor şarkıcı. Bu şarkıların aranjesi içinse Erman Seven’le birlikte çalışmış. Daha önce birçok şarkıcıdan dinlediğimiz “Ha Bu Ander Sevdaluk” isimli şarkı da albümün öne çıkan çalışmalarından biri.

          Çıkış şarkısı olarak seçilen “Yar Kalsaydun”, ilk klip çalışmasına da konu oldu. Mehmet Demiray ile kamera karşısına geçen şarkıcının yönetmen olarak çalıştığı isimse Gülşen Aybaba oldu. Mekan olarak kullanılan yer ise Şile.

          Sosyal medya ve ekranlarda dönmeye başlayan kliple şarkıcının ismini önümüzdeki günlerde daha fazla duyacağımızı söyleyebiliriz.

CEVAP VER