Gece Avı

          Robert Bryndza’nın kaleme aldığı, Pınar Polat’ın dilimize çevirdiği ve Yabancı Yayınları tarafından yayınlanan “Gece Avı”, en yeni gerilim türü kitaplar arasında yerini almış durumda. “Bir Dedektif Erica Foster Romanı” alt başlığı ile yayınlanan kitabın kapağında “Gece Avcısı Sizi İzliyorsa Çoktan Ölmüşsünüz Demektir” ibaresi de var ve adeta okuyucuları içerikteki gerilime hazırlama işlevi görüyor.

          Kitabın yazarı Robert Bryndza, daha önce “Buzdaki Kız” isimli romanı ile büyük ölçüde beğeni kazanmış ve bu kitap kısa bir sürede çok satanlar arasına girmişti. Benzer bir başarı bu kitap için de bekleniyor zira otoriteler tarafından yapılan yorumlar genellikle son derece övgü dolu satırlar içeriyor.

          Romanın kahramanı Erica Foster’a gelen bir cinayet ihbarı sonrasında gelişen tüyler ürpertici olaylara şahit oluyor okuyucu. Giderek ısınan iklim şartlarında, korkunç bir şekilde cesedi bulunan bir adamın katilinin peşine düşüyor Erica Foster ve ekibi. Karşılarında en ufak detayları dahi hesaplayan ve daha önce de benzer bir şekilde yalnız yaşayan bekar erkekleri öldüren bir katil olduğunun farkına varıyorlar. Öyle ki, bütün kurbanların gizemli birer geçmişi var ve faille bir şekilde bağlantıları bulunuyor.

          Romanın öyküsü çarpıcı bir şekilde başlangıç yapıp aynı şekilde ilerliyor. Gerilimi usta bir dille anlatan Robert Bryndza, bu özelliği ile de kitap eleştirmenlerinden tam not almayı başardı. Türün meraklılarının soluksuz okuyacağı bir roman olduğunu belirtebiliriz son olarak.

CEVAP VER