Björk – Notget

          Dünyaca ünü şarkıcılardan biri olan Björk, uzun bir aradan sonra “Notget” şarkısına çektiği en yeni kliple büyük bir geri dönüş gerçekleştirdi.

          İzlanda’dan çıkan büyük yeteneklerden biri olan şarkıcı, ülkemizde özellikle “Dancer İn The Dark” filmiyle biliniyor. Cannes Film Festivali’nde aldığı ödül de şarkıcının kariyerinde önemli bir yer tutuyor. Şarkılarını birçok kişi gibi gece yazan, güzel ya da çirkin bulunması tartışma konusu olan, sesi ve tavrı ile her yaptığı olay olan şarkıcı, çektiği yeni kliple yine müzik gündemine bomba gibi düştü.

Björk Notget-en yenileri-2

          Björk, son albümünü bundan iki yıl kadar önce yayınlamıştı. “Vulnicura” isimli albüm dinleyenler tarafından takdirle karşılanmıştı. Aradan geçen zamanın ardından bu kez “Notget” şarkısına çektiği farklı kliple ekranları şenlendiriyor şarkıcı.

          Sanal bir dünyada avatar görüntüleriyle izliyoruz şarkıcıyı ve bu yöntem onu yine ilginç kılıyor. Klibin yönetmenliğini Warren Du Preez ile Nick Thornton Jones üstlenmiş. Maske tasarımında şarkıcının kendisinin de payı var ve ona eşlik eden isimse James Merry.

          Kariyerinin onuncu albümüne doğru giden yolda, Björk ismi her daim sürprizlerle dolu ve bu yeni klip de bunun kanıtı.

CEVAP VER