Baraka

Baraka

          “The Shack” orijinal isimli “Baraka”, ABD yapımı dram kategorisi filmlerinin en yeni örneklerinden biri olarak ülkemizde de vizyona girdi.

          Çekimleri Kanada’da yapılan film, aynı zamanda yine Kanadalı bir yazar olan William P. Young’un aynı isimli romanının sinema uyarlaması. On yıl önce yayınlanan kitap, o dönem büyük bir ilgiyle karşılanmıştı.

          Film hikayesiyle olduğu kadar ünlü oyuncuları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Sam Worthington, Octavia Spencer, Tim McGraw, Radha Mitchell, Gage Munroe, Megan Charpentier, Avraham Aviv Alush ve Alice Braga başlıca oyunculuklarda gördüğümüz isimler.

          Filmin yönetmen koltuğunda Stuart Hazeldine oturuyor. Senaryoda ise üş isim birlikte çalışmış: Andrew Lanham, John Fusco ve Destin Cretton. Müziklerse Aaron Zigman’a teslim edilmiş.

Özet:

          Küçük kızı kaçırılan bir baba olan Allen Phillips, ondan ümidin kesilmesi ve öldüğünün düşünülmesinden sonra her şeyden elini eteğini çekmiştir. Günün birinde bir mektup alır ve mektupta kızının kaybolduğu barakaya dönmesi gerektiği yazılıdır. Kafasında bunun Tanrı tarafından gönderildiğine dair kuvvetli bir düşünce vardır. Bir müddet bekledikten sonra barakaya doğru yola çıkmaya karar verir. Orada hayatına dair her şeyin tümden değişeceğinin henüz farkında değildir.