Kan ve Gül

          “Bir Kara Dejavu” alt başlığı ile yayınlanan en yeni kitaplardan “Kan ve Gül”, içerdiği tüm öğeleriyle okurlarına keyifli bir serüven yaşatıyor. Polisiye, fantastik ve mizah içeren kurgusuyla aynı süreç içerisinde farklı etkileşimler yaratıyor bir yandan da.

          Kitap, polisiye tadındaki örgüsü ve geçmişe dönüp bir şeyleri değiştirebilme hayaline tutunan hikayesiyle kah hüzünlü, kah komik bir maceranın içerisine çekiyor okuyucusunu. Makus talihini değiştirmek için dedektifliğe soyunan bir karakterin geçmiş ve gelecek arasında mekik dokurken başına gelenleri aktarıyor.

          Kahramanın biten evliliği, bir türlü geçmek bilmeyen aşk acısı, geriye dönüp baktığında fark ettiği tuhaf rastlantılar ve bundan sonrası için planladıkları etrafında yoluna devam ediyor kitap. Yirmi yıl öncesine ve elbette o zamanki haline dönerek cinayet, hayat kurtarma ve kader üzerinde yoğun bir gayrete düşmesini konu ediyor.

          Alper Canıgüz’ün kaleme aldığı kitap, April Yayıncılık tarafından yayına hazırlandı. Bu yılın yerli kitapları arasına eklenen eser, farklı bir roman arayışında olan okurlar için tercih edilebilir.

CEVAP VER