Koca Dünya

          Türk Sineması’nın en yeni örneklerinden “Koca Dünya” filmi, 7 Nisan Cuma günü itibariyle vizyondaki yerini alıyor.

          Filmin yönetmeni Reha Erdem, ülkemizde kendine özgü bir bakış açısıyla eserler veren yönetmenlerden biri. Sanat sinemasına ilgi duyan sinema izleyicileri tarafından yıllar önce benimsendi ve çektiği filmler, aldığı ödüllerle başarısını perçinledi. Nitekim bu filmi de Adana Film Festivali’nde “En İyi Film” kategorisinde birinci oldu ve Venedik Film Festivali’nin “Özel Jüri Ödülü”ne layık görüldü.

Koca Dünya-en yenileri-2

          Koca Dünya filminin senaryosu da Reha Erdem imzası taşıyor. Oyuncu kadrosunda Ecem Uzun, Berke Karaer, Melisa Akman, Hakan Çimenser, Murat Deniz, Sağanak Sarıbudak, Ayta Sözeri ve Saygın Soysal gibi isimler başlıca oyunculukları üstlenmiş.

Koca Dünya-en yenileri-3

Özet:

          Bir yetimhanede büyüyen Ali ile Zuhal, gerçekte kardeş olmasalar da başından beri birbirlerini kardeş olarak bilmişlerdir ve aralarındaki bağ da kardeşlik kadar güçlüdür. Ali tamircide çalışarak geçimini sağlamakta ve Zuhal’le görüşmesine izin verilmemektedir. Bu duruma tahammül edemediğinden, onu motosikletiyle kaçırır ve şehirden çok uzak bir yere doğru yol alırlar. Ulaştıkları yer ormanlık bir alandır ve doğanın zor şartları içerisinde hayatlarını sürdürmek o kadar da kolay olmayacaktır.

CEVAP VER