Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel

          Sümela’nın Şifresi film serisi yine kahkaha vaat ederek, “Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel” adlı en yeni versiyonu ile geliyor.

          Önceki filmlerde yakaladığı başarıyı aynı şekilde sürdürmeyi hedefleyen ekip, artık kemikleşen kitlesiyle muhtemelen bunu başaracak. Karadenizlilerin kendine has karakter ve hallerini işleyen film boyunca yeniden kahkaha dolu dakikalar geçirecek izleyici.

Sümela'nın Şifresi 3 Cünyor Temel-en yenileri-2

          Filmin yönetmenliğinde Adem Kılıç’ı görüyoruz. Senaryo Yılmaz Okumuş tarafından kotarılırken, müziklerde Aria imzası var. Oyuncu kadrosunda ise Çetin Altay, Eren Hacısalihoğlu, Ayşegül Günay, Salih Kalyon, Engin Şenkan, Eren Vurdem, Buket Çelik ve Hidayet Erinç başlıca rolleri paylaşan isimler.

Sümela'nın Şifresi 3 Cünyor Temel-en yenileri-3

Özet:

          Cünyor Temel’e babası Temel Sözer’den 10 milyon lira gibi büyük bir borç kalmıştır. Aslında mahkemeye başvurarak reddi miras yolu ile borçtan kurtulma şansı vardır fakat o bunu istemez. Gerekçe olarak da babasının öbür dünyada alacaklıların hışmına uğramamasını istemesini gösterir. Bunların olduğu sırada, şehrin çok eski sahalarından birinin rezidans inşaatına konu olacağı haberi gelir. Birçok kişi gibi Cünyor Temel de buna karşı çıkmaktadır. Arkadaşları ile detaylı bir plan yaparak inşaatın yapılacağı tarihin ötelenmesi için kafa yorar. İşi oldukça zordur ve üstelik aşık olduğu kız da engellemeye çalıştığı müteahhitin kızıdır.

CEVAP VER