Umut Bahçesi

          “The Zookeeper’s Wife” orijinal adlı “Umut Bahçesi”, sezonun en farklı filmlerinden biri olarak en yeniler kategorisine giriş yaptı. Film, aynı zamanda Diane Ackerman isimli yazarın 2007’de yayınladığı ve büyük beğeni toplayarak çok satanlar listesine giren gerçek hayattan alınma romanından sinemaya uyarlandı.

          Varşova Hayvanat Bahçesi’ni yöneten bir çiftin Naziler döneminde yaşadıklarını konu edinen filmde aslan yavrularını da görüyoruz ve her biri gerçek hayatta yaşıyor. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan mekan, tarihi niteliği ve görüntüleriyle filmi bambaşka bir ambiyansa sokuyor.

Umut Bahçesi-en yenileri-2

          Yönetmenliğini Niki Caro’nun üstlendiği filmin senaryosunda Angela Workman görev almış. Oyuncu kadrosunda ise Jessica Chastain, Johan Heldenbergh, Daniel Brühl, Shira Haas, Iddo Goldberg, Michael McElhatton, Anna Rust ve Efrat Dor gibi isimleri başlıca rollerde izliyoruz.

Özet:

          Antonina Żabiński ile Jan Żabiński Polonyalı bir karı-kocadır ve Varşova Hayvanat Bahçesi’nin yönetimini üstlenmişlerdir. İkisinin de katkıları ile mekan hayranlık uyandıran bir hareketliliğe kavuşmuştur. Fakat bir gün Polonya Naziler tarafından işgal edilir ve hayvanat bahçesi de onlardan birinin yönetimine alınır. Bunun üzerine emektar çift bir direniş örgütüne katılarak mücadele etmeye başlar. Hayvanların canını ve huzurunu korumak pahasına kendi hayatlarını riske atmaktan kaçınmayacaklardır.

CEVAP VER