Selçuk Aydemir – Liseden Arkadaşlar

          Selçuk Aydemir’in kaleme aldığı “Liseden Arkadaşlar”, mizah türünün en yeni örnekleri arasında okurlarına göz kırpıyor.

          “İşler Güçler” ve “Kardeş Payı” dizileri ile mizah tutkunlarını ekran karşısına bağlayan, “Düğün Dernek” ve “Çalgı Çengi” filmleri ile sinema salonlarını şenlendiren Selçuk Aydemir, yazarlık yeteneğini bu kez bir kitapla ortaya koyuyor. Takipçilerinin bileceği üzere aylık dergilerde de yazarak okurlarını güldüren senarist ve yönetmen, kitapla birlikte üretkenliğini sürdürüyor.

          “Liseden Arkadaşlar”, aynı zamanda mahalle yaşamı ile insanlarını sıcak ve komik bir dille anlatan kitaplardan. Artık sayıları azalmaya başlasa da yakın geçmişe kadar bir kültürün ifadesi olan mahallelerde çocukluğunu ve ilk gençliğini yaşayan bir arkadaş grubunun macerasına buyur ediyor okuyucularını. Aklınca çeteler kuran çocukları, dedikoducu teyzeleri, küçüklü büyüklü aşıklarını ve daha nicesini anlatırken, o kültürü bilenlerin kendinden izler bulacağı bir anı sağanağı yaşatıyor ayrıca.

          Bütün bunların etrafında yaşarken artık farklı hayaller kurmaya başlayıp lise sıralarında bunu hayata geçirmeye çalışan kahramanımız, arkadaşlarının etkisiyle bunun hiç de kolay olmayacağının farkına varıyor. Böylece lise sıralarında gelişen olayların içerisine dalıyor ve yazarın mizahi diliyle kahkahalara boğuluyoruz.

          Burak Aksak’ın yayın yönetmenliği ile hazırlanan kitap, Küsurat Yayınları aracılığı ile okurlara ulaşıyor. Yazarın mizahını sevenlerin hiç düşünmeden alması gereken bir eser olarak önerebiliriz kitabı.

CEVAP VER