Soner Olgun – Efsane Türküler 1

          Soner Olgun, “Efsane Türküler 1” isimli albümü ile 7 Nisan’dan itibaren bir defa daha en yeniler arasına giriyor.

          Uzun yıllardır müzik piyasasında çalışmalarını sürdüren Soner Olgun, sesi ve yorumuyla rüştünü ispat etmiş müzisyenlerden biri. Yetmişli yılların sonlarına doğru başladığı çalışmaların ardından İstanbul müzik dünyasına giren sanatçı, müzik dergilerinde de görev yaparak kültürel anlamda da sanata katkı koymuştu. Rock, pop, caz ve blues motifli türkülerle farklı bir ekolün de icracısı konumundaki sanatçı, unutulmaz sahne performansları ile de bilinir. Öyle ki, saatlerce hiç ara vermeksizin dinleyicilerinin isteklerine cevap verir sırf bu yüzden bile birçok insanın takdirini kazanmıştır.

          “Efsane Türküler 1” albümünde ikisi Azeri ve biri Kırım kökenli olmak üzere toplam on iki türküye yer veriyor Soner Olgun. Esen Müzik etiketiyle yayınlanacak albümün yönetmenliğinde ise sanatçının yıllardır birlikte çalıştığı Utkan Marangoz görev aldı.

          “Bugün Ayın Işığı” türküsü ile açılış yapan albümün kapanış parçası “Çayıra Serdim Postu”. Dikkatleri çeken diğer türküler arasında “Ela Gözlüm”, “Nazende Sevgilim”, “Dut Ağacı” ve “Bir Of Çeksem” gibi eserleri sayabiliriz.

          Türkülere farklı bir tat ve renk katan sanatçının bu albümünü türkü seven bütün müzikseverlere önerebiliriz.

CEVAP VER