Mayıs Bitti Sen Geldin

          Önümüzdeki hafta kitapçılarda yer bulacak olan “Mayıs Bitti Sen Geldin”, gerçek bir hayat öyküsünden ilham alınarak yazılmış en yeni kitaplardan.

          Köyden kente göç uzun yıllardır bir zorunluluk olarak ülkemiz insanının gerçeği olsa da, köy hayatı ile ilgili bağların tam olarak koptuğu söylenemez. Şehir hayatının getirdiği çeşitli zorluklardan sonra köy hayatını bilenler hep eskiyi anmakta ve çoğu zaman oradaki geleneklerini sürdürerek bu boşluğu kapatmaya çalışmaktadır. Hatta bu durum zaman zaman eleştirilerin de konusu olmaya devam etmektedir.

          Kitabın yazarı Şerife Karakaş, bu yaşantıdan gelen ve sözünü ettiğimiz kişiler gibi doğup büyüdüğü yerlere hasretini gizlemeyen biri. Kitabı yazarken bu kişisel hasretini öyküye yedirmekten kaçınmamış ve hem köy, hem de şehirsen pasajlar içeren eserinde bunu hissettirmekten kaçınmamış.

          Kitabın ana karakteri Nesil Çelik’in başkent Ankara’da başlayan ve daha sonra köyüne uğramak zorunda kalmasıyla orada devam eden öyküsünü konu ediyor kitap. Aşk, ayrılık, arkadaşlık ve gizemli bir olay etrafında kurgulanan eser, duygu dolu bir serüvene ortak ediyor okuyucularını.

          Koton Yayınları tarafından raflara ve okurlara ulaşacak kitap, yerli roman okumayı sevenlerin ilgisini çekebilir.

CEVAP VER