Neyse – Haykırmadan Anlatamam

          Son dönemin en yenileri arasına Neyse’nin “Haykırmadan Anlatamam” albümü de katıldı. Birinci albümlerinin yayınlanmasının ardından epey bir süre yeni çalışma yapmayan grup, on şarkılık bir albümle geri dönüş yapıyor.

          “Neyse”, Selim Kırılmaz ile Deniz Ünlü’nün kurduğu ve devam ettirdiği bir grup. Rock müziğin ülkemizdeki temsilcileri durumundaki grup, kendine özgü tarzı ile dikkat çekiyor. Şiirlerden ilham alan, şarkılarında toplumsal sorunlardan söz ederek mesaj vermekten kaçınmayan ikilinin bu tavrının takdire şayan olduğunu söyleyebiliriz.

Neyse-Haykırmadan Anlatamam-en yenileri-2

          “Haykırmadan Anlatamam”, Turgut Uyar’ın “Kavşakta” isimli şiirinden ilham alınarak albüm adı olmuş. Tüm şarkıların söz ve müziğine Selim Kırılmaz imza atarken, düzenleme kısımlarında ise Kırılmaz ve Deniz Ünlü birlikte çalışmış.

          Grubun üstlendiği misyon hakkında birkaç kelam edecek olursak, itirazın en samimi ve değerli yollarından biri olan sanatı gerçek anlamıyla icra edebildikleri için övgüye değer çalışmalar yaptıklarını düşünüyoruz. Sosyal ve toplumsal olarak olumsuz değişikliklerin arttığı günümüz dünyasında bu tür çıkışlar gerçekten büyük önem taşıyor.

          Albüme çekilecek ilk klip için ise “Nafile” şarkısı seçildi. Önümüzdeki günlerde tüm ekranlarda dönmesiyle birlikte grubun daha fazla ön plana çıkacağını kestirmek mümkün.

CEVAP VER