Aslında Giden Erkek Yoktur

          “Dişi Olmanın Unutulan Sırları” alt başlığı ile yayınlanan “Aslında Giden Erkek Yoktur” kitabı, kadınlar üzerine yazılan en yeni kitaplardan.

          Kadınlar, günümüzün değişen dünyasında çok daha farklı bir konumda ve dünyanın gidişatında en az erkekler kadar rol oynuyor. Dolayısıyla kadın-erkek ilişkilerinin hüviyeti de birçok açıdan değişikliğe uğramış durumda. Konuya kadın tarafından baktığımızda, tüm yeniliklere rağmen geçmişten kalma korku ve endişelerin hala hüküm sürdüğünü görüyoruz. Bilinçaltlarında yer eden ve ne yazık ki yaygın olan bir tezahürle kadınlar kendilerini tam anlamıyla ifade edemiyor ve özgüven kaybına uğruyor.

          Kitap, kadınların hayat serüveninde özgüvenlerini yeniden ve tam anlamıyla kazanabileceklerini, bunun sanıldığı kadar zor olmadığını vurguluyor. Öncelikle umudu yaşamın odak noktasına koymak ve zihinlerde taşınan kaygılardan arınmakla başlandığında tüm sorunların üstesinden gelinebileceği iddiasını taşıyor. Sonrasında dişiliğin ve cinselliğin gerçek anlamıyla farkına varılmasıyla kadının istediği güce kavuşabileceğini savunuyor yazar.

          Kitabın yazarı Seda Diker, tavsiyelerini sıralarken yaşanmış hikayeleri gözleyerek edindiği tecrübe örneklerini de paylaşıyor okuyucuyla. Giden erkeğin arkasından güçsüz hisseden kadınlara kendi güçlerine kavuştukları takdirde böyle bir sorunlarının olmayacağı yönünde telkin veriyor.

          Librum Yayınları tarafından hazırlanan kitap, modern çağda kendini eksik hissetme sorunu yaşayan kadınlar için yeni bir kaynak olarak değerlendirilebilir.

CEVAP VER