Aşk Uykusu

          Sezonun en yeni Türk filmlerinden “Aşk Uykusu”, yeni bir dram türü örneği olarak 31 Mart tarihinde izleyicilerle buluşacak.

          Film, sinemada her geçen yıl daha fazla tercih edilmeye başlanan roman uyarlamalarından biri olarak dikkat çekiyor. Mehmet Coşkundeniz’in aynı isimli romanından senaryolaştırılan film, aynı zamanda gerçek bir hayat öyküsünden yola çıkılarak hazırlandı. Yine bu tür öykülerin izleyici tarafından daha fazla benimsendiği ise hepimizin bildiği bir gerçek.

Aşk Uykusu-en yenileri-2

          Yönetmenliğini Nisan Akman’ın üstlendiği filmin senaryosu Nilüfer Yenidoğan tarafından yazıldı. Oyuncu kadrosunda ise Alican Yücesoy, Gökçe Bahadır, Hande Subaşı, Hasan Küçükçetin, İsmail Düvenci, Peyman Umay ve Lale Başar gibi isimler bulunuyor.

          Film, evliliği sırasında aldatılan Yonca isimli bir kadının yaşadıklarını hikaye ediyor. Aldatılmasına rağmen evliliğini kurtarma çabasına girişiyor ve eşini yeniden kazanmanın mücadelesini veriyor Yonca. Fakat bu kez de aldatılmış olmanın verdiği psikolojik çöküntü devreye giriyor ve bunun için de ayrı bir çaba sarf etmesi gerektiğinin bilinciyle yüzleşiyor. Film aşkı, tutkuyu ve seven bir kadının aşkı için neler yapabileceğini çarpıcı bir şekilde aktarıyor izleyiciye.

Aşk Uykusu-en yeniler-3

          Türk filmi ve aşk hikayelerini sevenler için güzel bir alternatif olarak değerlendirilebilir film. Romanın yazarı Mehmet Coşkundeniz hayranları için de ayrı bir önem taşıdığı aşikar.

CEVAP VER