Kabuktaki Hayalet

          Dünyaca ünlü güzel oyuncu Scarlett Johansson’un başrolde olmasıyla dikkat çeken en yeni bilim kurgu filmlerinden “Kabuktaki Hayalet”, önümüzdeki Cuma günü ülkemizde “Merhaba” diyecek.

Kabuktaki Hayalet-en yenileri

          Uzun yıllar önce yayınlanan “Ghost in the Shell” isimli animasyonun film versiyonu olan filmin çekimleri Yeni Zelanda’da tamamlandı. İki başrol oyuncusu da projenin fikir aşamasında düşünülen oyunculardan vazgeçilmesiyle filmdeki yerini aldı. Bu oyuncuların dışında tüm dünyada izlenme rekorları kıran “Game of Thrones” dizisinden üç oyuncu da karakterlere can verenler arasında bulunuyor.

Kabuktaki Hayalet-en yenileri

          Filmin yönetmeni Rupert Sanders. Senaryo iki kişi tarafından yazılmış: Jamie Moss ve Jonathan Herman. Müziklerse Clint Mansell’e emanet edilmiş. Scarlett Johansson, Pilou Asbæk, Michael Pitt, Juliette Binoche, Yutaka Izumihara, Tawanda Manyimo, Lasarus Ratuere ve Takeshi Kitano ise başlıca rolleri paylaşan oyuncular.

          Özet:

          Dünyadaki terör uç boyutlara ulaşmış ve teröristler insan zihnine girebilecek hatta yönlendirebilecek bir seviyeye gelmiştir. Binbaşı olan bir kadın ise bu ortak düşman karşısına çıkarılmak üzeredir. Geçmişte çok kötü bir kaza yaşayan kadın, kendini bir doktorun masasında bulmuş ve hayata döndürüldüğünü öğrenmiştir. Bunun dışında herhangi bir şey anımsamamaktadır. Bununla birlikte, vücudu sağlam kalamadığından siber özelliklerle donanmış yepyeni bir bedenle yaşaması sağlanmıştır. Fakat bir gün yalanlarla aldatıldığını öğrenir ve kendisi gibi başkalarının da kullanılmaması adına hesaplaşmak için mücadeleye koyulur.

CEVAP VER